28.12.2002. god., PRVI IZLET planinarskog društva "GROHOT" Marija Bistrica

Posjeta brdu GROHOT - 492 m - i istoimenoj planinarskoj kući te susret s domaćinima i članovima planinarskog društva "Blagus" iz Blaguše.

Sudionici ovog izleta su:

1. Tea Antolić
  21. Francika Popek
  22. Marija Pugar
  23. Ljubomir Japec

kao i članovi PD "Gradina" iz Konjšćine:

1. Franjo Keleković
  2. Alojz Kranjec
  3. Marija Kranjec
  4. Franjo Kunić
  5. Nikola Vukelić

Dogovoreno vrijeme susreta: 8,00 h pored restorana "Dobro mi došel prijatel"; Nakon grupnog fotografiranja, krenuli smo oko 8,10 putem prema Zagrebu do GABUDOVE ŽLEBICE, skrenuli ulijevo i prateći obilježene pl. markacije (penjanje šumom, zaselak Mikuši do raspela, hrptom Laza 2 km, blagi silaz livadama, vinogradom, njivama- penjanje šumom oko 30 min, d. 8 min do kuće), stigli na Grohot Blaguša - Zagrebačka županija - oko 10,45. Nakon odmora, pjesme uz gitaru, okrepe (domaćini su skuhali gulaš), i popijenog šampanjca, kojim nas je počastio naš predsjednik, krenuli smo oko 14 h i u M. Bistricu stigli oko 16 h.

Dan je ugodan za boravak u prirodi, nije hladno za ovo doba godine. Usput po usjecima i poljskim putevima ima blata. Snašli smo se i izdržali prvo planinarenje u sigurnom društvu naših vodiča: M. Fulira, D. Novine i članova "Gradine".